Programy pro elektrotechniky a další

O programování
Programuji v jazyce C, PHP, HTML, mám i zkušenosti s databázemi. Zde uvedu programy co jsem tvořil a některé, jsou zveřejněny a jsou volně přístupné. Jsem ochoten je i poslat zdarma, ale některé bych si nechal zaplatit.
Programuji v prostředí C++Bulder, dnes RADStudio, v PsPAd programuji webové aplikace HTML, PHP a databáze. Využívám prostředí CodeBlock pro programy v C a ve Visual Studio, i když se přiznám to mi moc nesedi, ale vše je věc náhledu a názoru.

Několik rad
Nejprve bych zde napsal několik rad, ne proto abych poučoval, ale ukázal na chyby, kterých jsem se dopustil a každý kdo si to přečte se snad z mých chyb poučí a bude sejich vyvarovat.
Dělejte si v programu poznámky. Tohle asi slyšíte často, ale já jsem se vrátil cca po půl roce k programu a přemýšlel jsem co jsem to dělal a proč jsem to řešil takto. Tři hodiny jsem seděl a dumal překládal a znovu dumal. No koukal jsem na to jak se říká "jako sůva z nudlí".
Navrhněte si program na papír. Papír a tužka jsou nejlepší kamarádi každého kdo programuje a nakreslit si vývojový diagram není ostuda. Já osobně to dělám pořád a je jedno zda jde o program do PC, nebo pro mikroprocesor.

Mé programy

Komunikace RS232 Program byl napsán v C++Builderu, pod Windows XP, komunikace probíhala s mikroprocesorem ATMEL rychlostí 2400 b/s. Byl použit v programech pro nastaveni EKD a pro hru "Chcete být milionářem"
Převodník MTA2/ASCII a obráceněProgram byl napsán v C++Builderu, pod Windows XP. Tento program převáděl z abecedy MTA2 (telegrafní abeceda sloužící pro přenos dat dálnopisem) do kodu ASCII a obráceně. Po převedení do MTA2 vytiskl informaci na dálnopis a bylo možné ji odeslat. Při příjmu zprávy načetl inforamci a převedl do kodu ASCII. Pak se mohla informace vytisknu klasickým způsobem
Fresnelova zóna Program je napsán v prostředí PsPaD v kodu PHP a slouží pro výpočet Fresnelovy zóny. Je volně k použití.
Dělič napětí Program je napsán v prostředí CodeBlocks v jazyce C a i pro PHP. Provádí výpočet napětí při zadání odporů a vstupního napětí. Dále je napsán i výpočet Ohmova zákona. Oba kody jsou volně ke stažení, nebo je mohu zdarma zaslat jak zdrojový kod tak přeložený exe kod.
Šifrování Program je napsán v prostředí CodeBlocks v jazyce C. Program má dvě části, část zašifrování a část dešifrování. Po zapsání textu se zobrazi výzva k zadání vašeho kodu a text se zašifruje. Kod můžete poslat SMS, nebo si ho zapsat a v programu dešifrování kam vložíte kodovaný soubor ho znovu otevřete pro čtení.
Program je možné si stáhnout.
E shop Klasický E shop, vytvořen v kodu PHP a MySQL databázi. Tento program je k nahlédnutí níže. Za tento program bych požadoval zaplacení.
Dělič napětí Program je napsán v prostředí PsPaD v kodu PHP a slouží pro výpočet Děliče napětí, jeho výstupního napětí. Je volně k použití.

Ukazky programů
Program je napsán v CodeBlocks v jazyce C, slouží k zašifrování a dešifrování soukromých zpráv.
Program je napsán v CodeBlocks v jazyce C a slouží pro rychlé výpočty Ohmova zákona, Děliče napětí a Fresnelovy zóny.
Tento program je vytvořen v jazyce JavaScript, je zde opět výpočet Ohmova zákona a není nutné stahování SW.
Program Fresnelova zona psaný v PHP
Ukázka klasického Eshopu, program je psán v PHP s využitím databáze MySQL a byl by upraven podle přání zákazníka. Za tento SW bych požadoval zaplacení.
Program Dělič napětí psaný v PHP