Loxone
 • LOXONE miniserver

 • Miniserver byl speciálně vyvinutý pro elektrikáře.
  Jako centrální řídicí jednotka budovy a domácí automatizace zvládá většinu úloh sám z hlediska bezpečnosti, pohodlí a energetické efektivnosti.
  Systém je volně škálovatelný a díky Extensionům absolutně flexibilní. Díky výkonným softwarovým nástrojům je Miniserver dokonalým profesionálním nástrojem pro všechny úkoly v oblasti řízení a automatizace. Nezáleží na tom, zda jde o Miniserver nebo Miniserver Go.


  Typ PLC Počet I/O Rozhraní Komunikace
  LOXONE DI 8 DO 8 AI 4 AO 0 Ethernet

  DI - digitální vstup - přijímá signál 0-(FALSE), tj 0 voltů, nebo signál 1(TRUE), tj 24 voltů.
  DO - digitální výstup - vysílá signál 0-(FALSE) 0 voltů, nebo signál 1(TRUE),tj 24 voltů.
  AI - analagový vstup - pracuje podle nastavení vstupu, měří napětí 0-10 voltů, nebo odpor
  AO - analogvý výstup - vysílá napětí pro nastavení zařízeni
  RO - releový výstup - možno spínat napětí 230V


  Projekt v Loxone se velmi dobře vytváří i pro ty co neprogramují, spousta komponent je připravena ihned k použití. Další výhodou je návrh a současně základní rozpočet projektu. Na školení jsme celý projekt vytvořili cca za 7 hodin.
  Možnosti LOXONE řízení:
 • Osvětlení domu: možnost stlumování světel, nastavitelné podle času, nebo podle intezity venkovního světla, vypnutí v určený čas a zajímavé světelné efekty.
 • Řízení žaluzií: Jejich automatické otevření a zavření dále zakrytí při velkém slunečním žáru, nebo jejich roztažení při nízké teplotě v domě.
 • Řízení topení: Možnost řídit topení podle aktuální teploty venkovní tak vnitní, jeho vypnutí pokud do pokoje svítí slunce a jeho regulace.
 • Další aplikace: Požární systém, bezpečnostní systém, automatické zavírání a otevírání dveří atp.

 • Nevýhoda je pořizovací cena, není vhodné instalovat Loxone do starších domů a už vůbec ne do panelákových bytů, zde je výhodnější využít systém UniPi, nebo podobný.
  Ostatní informace najdete na stránkách Loxone, který je v mých odkazech • Ukázka kodu v Loxone systemu Schéma Loxone